CzechEnglishGerman

O mně

Zdravím Tě,

zde jsem vytvořila prostor pro krátké představení sebe.

Kdo jsem? Já moc ráda odpovídám, že jsem žena, matka a lékařka. To jsou životní role, které nyní nejvíce vystihují mně jako lidskou bytost.

Žena

Být ženou je nádherné. Být plně ve své ženskosti je náročné a pořád se to učím. Ale je to překrásná cesta a moc si ji užívám. Bylo mi dopřáno se v této životní lekci mnoho učit a jednou z cest je napojení se na svou intuici, péči o sebe a o druhé. To také naplňuji ve svém záměru předávat svoje zkušenosti, inspirovat, ale také tvořit. Ať už to jsou aromaterapeutické oleje a vůně, obrazy nebo třeba zvuková tvorba.

Matka

To je překrásná role. Můj syn je mým velikým učitelem. Učí mně hlavně být sama sebou, vědět kdo jsem, kam dávat svou energii a mnoho dalšího. Náš společný příběh je velice netradiční a to je celý můj životní příběh (který ještě zdaleka nekončí J). Jsou to lekce někdy velmi výživné. Někdy je to strava hodně hutná a trvá déle, než ji zpracuji, jindy je to lehký veselý letní salát plný dovádění a smíchu. Jsem za mého syna i možnost být máma velmi vděčná. Ráda budu sdílet svoje zkušenosti, informace a inspirace o tomto archetypu matky.

Lékařka

Jako malá jsem se narodila s vrozenou vadou kotníku. Zažila mnoho hospitalizací, operací a odloučení od rodičů. Mnoho lidí by pak nemocnice asi nenávidělo. Ale já jsem si od malička nepřála nic jiného. Rodiče mi vyprávěli, že jsem si asi ani nikdy nehrála na nic jiného, než na paní doktorku. Pamatuji si zážitek z jedné kontroly po mé operaci u docenta ortopedie v Brně. Tehdy vyprávěl rodičům, že příští kontrolu musíme posunout, že bude mít přednášku v Madridu. Ten okamžik se mi vryl do paměti a tehdy se zrodilo přání, také přednášet medicínu. A stalo se. Jen jsem nepřednášela v Madridu, ale v Londýně. Ale myslím, že se to počítá J. Medicínu miluji a moc mně baví kloubit péči o pacienty, výuka a přenášení medikům i kolegům v Česku i po světě a výzkum.

Proč vytvářím tento projekt?

Jak jsem psala výše. Narodila jsem se s vadou kotníku. To člověka opravdu poznamená, ne jen problém samotný, ale hlavně okolnosti, které vás pak formují. Od malička jsem věci vnímala trochu jinak, nezapadala jsem do středního proudu názorů, vrstevníků, viděla jsem věci prostě jinak. Proto přišlo po ukončení medicíny pár krizí, o kterých vědělo jen pár mých nejbližších. Byly to palčivé vnitřní otázky, jestli tato medicína opravdu lidi uzdravuje, a když ne, co teda uzdravuje. A zde jsem se ponořila do velkého zkoumání, které je mou velkou oporou. Ráda věci zkoumám, analyzuji a intuitivně se na ně napojuji a vznikne pak něco velice zajímavého. Prošla jsem velmi mnoho tématy a naukami, kde jsem hledala odpovědi. Od klasické medicíny, kterou rozvíjím a studuji s velkým nadšením pořád, přes analytickou, vývojovou psychologii a jiné typy psychologie, základy čínské medicíny, ajurvédy, reflexní terapie, astrologie, numerologie, učení tarotu, čakrového systému, šamanismu, kabaly, psychosomatiky, kvantové fyziky, účinky bylinek a další. Nahlédla jsem pod pokličku různých typů terapií a u některých mám i „papír“ je praktikovat nebo vyučovat. Každému jsem věnovala poměrně velký čas a praxi. Prostě mně zajímalo, co o velkých otázkách života říkají různé směry. Nakonec jsem došla k tomu, že v té nejhlubší podstatě mluví všichni o tom samém. Od toho, jak jsem se snažila co nejvíce poznávat, jsem začala velmi zjednodušovat. Není to zjednodušení věcí, ale jednoduchost věcí. A tyto svoje zkušenosti, nabité informace a hlavně praxi jsem teď vedena sdílet a předávat.

MÁTE DOTAZ?

NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT

Vaše kontaktní údaje výše budou využity jen za účelem zpracování Vašeho dotazu/podnětu a nebudou poskytnuty žádné třetí straně. Informace o Vašich právech jsou zde.