CzechEnglishGerman

Proč AndreaQueen?

No, možná to zní hodně namyšleně, ale má to hlubší souvislosti. Mým motem je poslední roky Buď královnou svého života. Ano, je to silné, je to odvážné, ale také tam vnímám velkou zodpovědnost. A zodpovědnost sama za sebe. Jaké lékařka jsem se často setkávala se situací, kdy pacienti nebo i lékaři nechtěli převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí a tím tak dávali moc a svůj život jiným do rukou. Nebo naopak s pojmem vina, který je takový dost, no nic neříkající. Můžeme se v něm utápět buď jako ten viník, nebo obviňovat druhé, proč mi to udělali. Pojem zodpovědnost je více odpovědnější J. Dává větší prostor pro mě, více svobody. Aspoň já to tak vnímám.

Jak jsem již uvedla, motem tohoto mého projektu je „Buď královnou svého života“. Inspirovaly mně tři královny:

Kapela Queen

Není to tak dávno, co mně oslovil film Bohemian Rhapsody. Do té doby jsem samozřejmě Queen znala, ale jako dobrý písničky. Ale ten film měl pro mě velmi terapeutický vliv. Ani nevím vlastně proč. Ale osoba Freddieho Mercuryho mně zasáhla. A ano, vím, byl to jen film. Ale pak jsem si začala jeho život více studovat, poslouchat všechna videa a číst články o něm. No, prostě velmi inspirující člověk. Vnímám ho jako člověka, který věděl přesně, co chtěl. Co v té hudbě chtěl dokázat a jak ji miloval. Jakou pro ni měl vášeň. V jednom rozhovoru jsem slyšela, jak jeho kolega z kapely Brain mluví o tom, že na začátku jejich kariéry v jednom baru Freddie mluvil o tom, že nebude hvězda, že bude legenda. To mě prostě dostalo. Neměl pochyb o tom, co chce. Zároveň se nebál být nekonvenční, provokativní. A ano, úplně se mi nechce dělat to jak on, bujaré večírky, okázalost ve spoustě směrech, ale ta esence je pro mě velmi inspirativní a cítím tam to zapálení pro věc a chuť se vyjádřit podle sebe. Tak se o to ve svém životě snažím J.

Tarotové královny

Dalším velkou inspirací pro mě je tarot. Tarot je podle mě úžasný zdroj poznání. Kdysi jsem si říkala, Bože, co je to za blbost, číst budoucnost z karet a dost jsem toto zavrhovala. Pak se udály určité věci v mém životě a já potřebovala hledat, proč se mi to děje. Člověk ve snaze hledat jde i do míst, které mu dříve přišli jako absurdní. Ale to je ono, co nejvíce odmítáš, to je Tvoje téma. No, takže karty mně oslovily. A když přišlo na tarot, prostě jsem věděla, že toto už znám. A když jsem hlouběji zkoumala, jak dlouho tu je, že jsou to vlastně výpovědi o vývoji duše, planety a vesmíru. A že je používali i velmi racionální mistři a že opravdové čtení tarotu je opravdu něco jiného. Že jsou to témata k zamyšlení, k meditaci a že nenařizují, ale poodkrývají naše hluboké nitro, bylo to jasné, že prostě patří také ke mně. Ten princip je krásný. Jde do základního nastavení zde na planetě. Čtyři typy karet malé arkány ztělesňují živly, zároveň ale určitou kvalitu člověka – mysl, intuici, emoce a hmotu. Od esa do desítky pak poukazují na vývoj v daném tématu. Dvorní karty jsou také velmi zajímavé a mně zaujaly královny. Nesou každá své poselství a kvality, které jsem já nacházela při své cestě k ženství. Královna mečů je žena, co ví co chce, samostatná, někdy ale sama. Královna holí je žena, co zná a umí projevovat vášeň, umí pracovat s intuicí. Královna pohárů zná a používá své pocity, dělá to vědomě, nepotlačuje je, ale zároveň je umí s láskou a sebevědomím vyjádřit. Nyní bych ráda usedla na trůn jako Královna pentaklů. Královna, která tvoří ve hmotě. Královna, která má stabilitu. Královna, která ví, co chce, je intuitivní, emoční, pevná, ale i něžná a jemná. A žije tady a teď.

Archetyp Královny

Carl Gustav Jung se zabýval dvěma typy rovin člověka. Jeho osobními konflikty – komplexová rovina a pak rovina archetypů. Archetyp znamená prvotní otisk. Velmi zjednodušuji, když řeknu, že jsou to symbolické části kolektivního nevědomí, které máme zároveň každý z nás „v sobě“. Archetypů Jung uvádí veliké množství a není asi ani konečné. Mně mimo archetypů animus/anima (vnitřní muž/žen) a archetypu matky velice zaujal právě archetyp královny. Jak být sama sobě a svému životu královnou

No a Andrea?

Jo a Andrea, protože se tak jmenuji J. Je to původem prý řecké jméno a znamená charismatickou ženu, plnou šarmu, sebevědomí a odvahy. Je bojovná a odvážná. Nebo také žena s osobitou přitažlivou tváří, která si musí všechno v životě zasloužit. Může dosáhnout významného úspěchu, nebude to ale bez práce. Ano, v tomto se také vidím. I když víte jak to je, je to hra a je na nás, kam tu pozornost budeme směřovat.

Takže takto vzniklo