CzechEnglishGerman

Proč používám energii tarotových karet?

V tomto článku se chci pokusit nastínit, proč používám tarot. Vycházím ze svých znalostí a osobní praxe s používáním těchto karet a jejich energie. Absolvovala jsem kurzy a také si zjišťovala i více informací o tomto fenoménu.

Jak vlastně tarot funguje?  A proč i já věřím této rádoby nevědeckému věštění?

V první řadě bych asi ráda podoktla, že je výklad karet a výklad karet. Pokud od nich čekáte odpovědi typu, kdy vyhraji v loterii, kdy potkám toho pravého, kdy otěhotním, nebo mám zůstat v této práci, tak podle mě to není dobrý přístup, nebo aspoň ne přístup, kdy berete zodpovědnost do vlastních rukou.

Já vnímám karty, ale i jiné formy, které můžeme zahrnout pod pojem předpovědi budoucnosti do většího celku a to informace z nevědomé části mého života.

Jak to myslím? Je část našeho žití, které si uvědomujeme a část (podstatně větší), která je v pozadí a velmi nás ovlivňuje – nevědomí. Jsou určité obory, které mluví o tom, že až 96% našeho žití je nevědomé. Možná si také vzpomenete, jak k vám nevědomí promlouvám.  Např. vidíte někoho a vůbec ho neznáte a on je vám sympatický, nebo naopak ne. Jsou tam neviditelné signály, které jdou k vám a váš energetických, nervový a smyslový systém je vyhodnocuje jako příjemné či nepříjemné. Vyvolává je vás libé či nelibé emoce a pocity. To, proč se vám ten člověk líbí nebo nelíbí, může mít mnoho důvodů – někoho vám připomíná, cítíte z něho energii radosti nebo naštvání, dělá něco, co vám připomíná nějakou vaši situaci a mnoho dalšího.  Jiný příklad je ten, že se mluví o verbální a nonverbální komunikaci. To znamená, že to co nám člověk říká je jen velmi malá část toho, co z něj čteme. Jak se u toho chová, jaká má gesta, postoj, jestli vnímáme nervozitu nebo naopak uvolnění. To všechno naše smyslová a nervová soustava sbírá, ale výsledkem je většinou jen pocit, který si uvědomujeme, ostatní je v pozadí. A je to tak dobře. Kdybychom měli vnímat vědomě, čili si uvědomovat všechno, co za informace z okolí sbíráme, nemohli bychom vůbec fungovat. Představte si, že jen se zvednout ze židle by bylo přehlcení mozku – informace o tom, které svaly se musí zapojit, které vypnout, jaké šlachy spolupracovat, které vypnout, teď přesné informace o důvodu „chtít se zvednout ze židle“, … No a co pak nějaká složitější operace. Tímto chci demonstrovat, že je dobře, že ne všechny informace nám jdou do přímého vědomí. Ale je pravda, že někdy jsme si do toho podvědomí schovaly i věci, které bychom si uvědomovat mohli a možná i měli. Naše zranění, myšlenkové vzorce a postoje a pak jednáme jako autopilot a divíme se, proč se nám to v životě děje. Možná je dobré se na tyto zaběhnuté cesty v podvědomí podívat a zhodnotit, jestli nám opravdu slouží dobře, ochraňují nás, nebo je dobré je přepsat ve více prospěšné.

Možná si říkáte, co to má ale společného s tarotem? Velmi mnoho. Tímto jsem vám chtěla ukázat, že nejsme jen bytosti, které ohraničuje kůže a za ní už je vzduch a to nejsme my. Já to vnímám trochu jinak. My jsme toto tělo, ale také energetický systém, který sahá dále, než tělo.  Informační pole, které můžeme vnímat kolem sebe je systém energií, které nesou informace. Ono je pak otázka, kde opravdu končí jeden člověk a kde už je jiný. To je opravdu na jiné metafyzické úvahy.

Chci tímto říci, že kolem nás není jen vzduch, ale informační pole. Já si to představuji jako takový vesmírný internet. Ono asi ne úplně každý ví, jak přesně internet funguje, jak je možné, teď si čtete tento článek a nestojíte mi za zády. Nebo dokonce tento článek čtete, když já ho nečtu a vy si jej můžete otevřít třeba na druhé straně zeměkoule.

Já jsem tedy dospěla k tomu, že je jisté informační pole, kde si můžeme informace stáhnout. A dokonce se mi praxí potvrdilo, že se dají zjistit informace, které nejsou závislé na čase a prostoru. I když taky je to hodně tenký led a o tom možná někdy jindy.

Jak to tedy s kartami a předpověďmi funguje? Podle mě jsou to jedny z mnoha čtecích zařízení, které pomáhají pomocí symbolů rozkódovat ono informační pole. Ale taky je důležité, na co a jak se ptáte. Otázky, které jsem uvedla v úvodu, podle mě nejsou moc přínosné. Já se raději ptám např. jaká je aktuální situace, jaké je moje nastavení, co je skryto, co se stane, pokud udělám toto, …. A ptám se s tím vědomím, že vše je velmi rychle se měnící a platí pouze teď a tady. Karty jsou pro mě inspirací, kam zaměřit svoji pozornost. Je to hra, kterou si můžeme doplnit a zpestřit informace o sobě. A jak? Úvodní otázky by možná mohly spíše znít:

Kde si blokuji svoji hojnost, jaká přesvědčení mi stojí v cestě?

Jaké témata mi brání mít partnera? Co já můžu nabídnout partnerovi? Proč mi chodí pořád stejní partneři, se stejnými problémy, co v tom nevidím?

Proč nemůžu otěhotnět? Kde si to blokuji? Jaké podvědomé vzorce to způsobují?

Co se mám v této práci naučit? Proč mně štve můj šéf? Co mi zrcadlí?

Jak tedy konkrétně pracuji s tarotem při výrobě olejů? Pokud vytvářím svoje olejíčky, přizvu tarotové karty na pomoc a ony podle svého základního významu přináší další rozměr, další téma k zamyšlení, k práci na sobě. Témata mi přichází intuitivně (další z možných nástrojů jak číst informační pole). Např. míchám Lásku – základem vnímání lásky je sebeláska, tu reprezentuje karta Milenci – mluví o propojení mužského a ženského principu v nás.

Pokud tedy také máte tarotové karty, nebo jste teď dostali chuť si je pořídit, můžete s nimi meditovat i s mými olejíčky. Jaké karty chtěly promlouvat při míchání olejů, je napsáno v knížečce, kterou jsem k jednotlivým olejům vytvořila. Je zde také napsán základní význam, který skrze taroty v olejíčku hovoří.

Samozřejmě jsou různé tarotové karty, různí autoři v nich vyjádřili další významy. No, je zde plno možností hrát a objevovat.

Přeji plno radostných chvil a hravých okamžiků s objevováním síly tarotu.

S láskou

Andrea